Szanowni Państwo, Drodzy Rzemieślnicy,

serdecznie zapraszamy do udziału w 45. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 27–28 czerwca 2026 roku.

Tegoroczne spotkanie przebiegać będzie pod hasłem:

„Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,5)

Pielgrzymka jest wyjątkową okazją do wspólnej modlitwy, zawierzenia Matce Bożej naszych rodzin, zakładów pracy, uczniów oraz wszystkich spraw związanych z codziennym trudem rzemieślniczej pracy. To również czas budowania wspólnoty, umacniania więzi i pielęgnowania wartości, które od pokoleń są fundamentem polskiego rzemiosła.

W programie przewidziano m.in. Apel Jasnogórski, Drogę Krzyżową, uroczystą procesję pocztów sztandarowych oraz Mszę Świętą Koncelebrowaną przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

Zapraszamy mistrzów, czeladników, uczniów, przedsiębiorców, członków rodzin oraz wszystkich sympatyków rzemiosła do wspólnego pielgrzymowania.

Niech nasza obecność będzie świadectwem wiary, jedności i szacunku dla pracy, która od wieków buduje siłę polskiego rzemiosła.

Podziel się swoją opinią
Przejdź do treści