Kongres Rzemiosła Polskiego w Warszawie

Przedstawiciele Beskidzkiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej uczestniczyli w Kongresie Rzemiosła Polskiego, który odbył się w siedzibie Związek Rzemiosła Polskiego.

Naszą Izbę reprezentowali: Prezes Izby – Władysław Płaszczyński, Wiceprezes Józef Szczotka oraz Andrzej Szramowiat i Dyrektor Izby – Bogdan Lachendrowicz.

Podczas Kongresu Prezes Związku Rzemiosła Polskiego, prof. dr hab. Jan Klimek, przywitał przybyłych delegatów oraz zaproszonych gości. Ważnym punktem wydarzenia było wręczenie odznaczeń rzemieślniczych, w tym Szabel im. Jana Kilińskiego dla zasłużonych przedstawicieli środowiska rzemieślniczego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym, w szczególności Pani Dyrektor ZRP Edycie Doboszyńskiej, której wyróżnienie jest pięknym wyrazem uznania dla wieloletniej pracy na rzecz polskiego rzemiosła.

W trakcie Kongresu głos zabrał również Dyrektor Izby Rzemieślniczej w Katowicach, Pan Grzegorz Miketa, który jako Przewodniczący Rady Dyrektorów przy Związku Rzemiosła Polskiego przedstawił kluczowe postulaty oraz kierunki działań wypracowane przez Radę w ostatnich miesiącach.

Udział w Kongresie był okazją do rozmów, wymiany doświadczeń oraz wspólnego spojrzenia na przyszłość rzemiosła w Polsce.

Podziel się swoją opinią
Przejdź do treści